המומחים בישראל לבניית אתרי shopify

שיטות להעלאת אחוז ההמרה

פורסם בתאריך ינואר 21 2016

אחוז ההמרה הינו המספר שכמעט הכי חשוב לבעל אתר מסחר. אחוז ההמרה הינו היחס בין מספר האנשים שמבקרים באתר לבין מספר האנשים שקונים באתר. לדוגמא, אם הגיעו לאתר ביום מסויים 100 איש ומתוכם ביצעו רכישה 4 אנשים, אז אחוז ההמרה עומד על 4%.
ומה אם היינו עושים כמה שינויים באתר, או משתמשים בכמה כלים טכנולוגים כדי להעלות את המספר הזה ל5%? בדוגמא שלנו זה נשמע ממש שיפור קטן, אבל מה אם יש לך טראפיק יומי של עשרות אלפי גולשים? כאן כבר מדובר בסכומים מאוד משמעותיים.
 

שיטות להעלאת אחוז ההמרה שכל אתר חייב לממש:

remarketing: ברגע שלקוח מכניס פריט לסל הקניות, מיד צריך להיות מסומן אצלנו כ"לקוח עם כוונה גבוהה לרכישה". ללקוח כזה שעדין לא השלים את הרכישה מאוד ישתלם להציג פרסומות שמופיעות לו ברחבי הרשת שומחזירות אותו לאתר לבצע רכישה.
מיילים מותאמים לפי שימוש: עבור אותו הלקוח שסומן אצלנו כ"לקוח עם כוונה גובהה לרכישה", במידה והוא רשום במערכת, נוכל לשלוח תוך זמן קצר (למשל כמה שעות) לאחר שנטש את סל הקניות ללא תשלום. לעיתים שווה להציע קופון הנחה במייל שגורם לו לחזור ולסיים את הרכישה. באתרים המתבבסים על קהל לקוחות חוזרים לא מומלץ באופן קבוע להציע הנחה, כיוון שהלקוחות יתחילו לשים לב שזה משהו אוטומטי שתמיד מקבלים מייל כזה, ויתמהמהו עם רכישות.
פרסום ממוקד לקוחות: באמצעות הפייסבוק, תוכלו לפרסם באופן ממוקד לקהל שנבחר מראש לפי כתובות מייל. תוכלו למשל לפרסם לכל קהל הלקוחות שלכם, או לפלחים מתוכו לפי תחומי עיניין. תופתעו לגלות איך הכסף עבור הפרסום שלכם מושקע הרבה יותר טוב באמצעות כלי זה.
רשימת תפוצה: רשימת תפוצה היא הנכס העיקרי של אתר מסחר. למעשה זהו כלי שיווקי מדהים בו לקוחות חוזרים יכולים "להזכר" בכם שוב ושוב. מטרת על של אתר מסחר צריכה להיות לדאוג איך מגדילים את רשימת התפוצה עוד ועוד.
אנליטיקס: מחקר והבנה מעמיקה של האתר שלכם והflow של הגולשים בו, יתן לכם מידע מאוד חשוב מדוע אנשים לא משלמים רכישה. האם למשל לא ברורה מדיניות המשלוחים וההחזרות? האם חסר מידע על הפריט? האם התמחור לא תקין לדעתם?
לייב צ'אט: לייב צ'אט הינו כלי מדהים ללקוח אשר מקבל מענה מיידי. לרוב לקוחות רוצים לשאול שאלה ברגע זה, ולא רוצים לחכות עד שיחזרו אליהם. רוב הפניות באתר בלייב צ'אט יהיו לגבי רכישה חדשה, ולא לגבי הזמנה ישנה. לרוב יפנו לקוחות חדשים שרוצים לקבל מידע בסיסי על האתר והעל המדיניות של המשלוחים וההחזרות.

פוסטים קודמים

 • פתרונות סריקת ברקודים Keyence SR-2000

  Jan 18 2021

  למי מאיתנו שכבר עובדים בנפחים גדולים של עסקאות, יש צורך לעשות את האריזה והכנת ההזמנות באופן יעיל ביותר. שילוב של ברקודים בכל שלב באריזה ו...

 • המדריך המלא להקמת חנות בShopify

  Jun 02 2017

  רוצים לבנות חנות בShopify ולא יודעים איך להתחיל? מוגש כאן לפניכן המדריך המלא להקמת חנות בshopify הכולל סרטונים ומחולק לשלבים שצריך, החל מ...

 • אפליקציית Drop Shipping בShopify

  May 29 2017

  החלום הרטוב של כל מי שמוכר אונליין הוא דרופ שיפינג! הרבה זמן שאלתם אותנו אם יש אפליקציה קיימת של Drop Shipping מאלי אקספרס, ולצערנו המון...

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו במייל

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עידכונים חמים למייל