המומחים בישראל לבניית אתרי shopify

Shopify או Magento?

פורסם בתאריך ינואר 24 2016

בחירת פלטפורמת מסחר אלקטרוני המתאימה ביותר ליצירה, ניהול והתחזוקה של חנות מקוונת היא בעלת חשיבות קריטית. ההחלטה היא קריטית עד כדי כךשהיא יכולה להיות הגורם האחראי להצלחה או לכישלון לעסק שלך. ההחלטה חשובה במיוחד לעסקים קטנים שכן נאלצים להסתפק במשאבים ותקציבים מוגבלים.

 

כמי מתכנן להקים חנות מקוונת או להעביר החנות הנוכחית שלך לפלטפורמה אחרת, ייתכן שתשקול את האפשרויות בין חנות מג'נטו לבין שופפי עבור העסק שלך.Shopify וMagento מהדורת הקהילה, הם הפתרונות המובילים היום ליצירת חנות מסחר אלקטרוני ופלטפורמות ניהול נרחבות המנוהלות ע"י מאות אלפי חנויות. יש, עם זאת, כמה הבדלים מהותיים בין הפלטפורמות האלה שאתה צריך להיות מודע היטב לפני החלטה על איזה פלטפומה ללכת:

 

Shopify הוא שירות מסחרי (שאתה צריך לשלם עבורו באופן חודשי) בעוד שMagento בגירסת הקהילה היא תוכנה חופשית, קוד פתוח.

Shopify הוא פתרון מתארח (אירוח, הכוונה איכסון על שרת שבו החנות שלך מתאכסנת), ככה שברגע שאתה רוצה להקים חנות, תוך כמה קליקים אתה יכול להתחיל למכור. אומנם כדי להגיע לאתר שמותאם לך בדיוק כניראה שתצטרך להשקיע זמן ומהאמץ, אבל ההקמה של האתר יחסית פשוטה.הMagento  לעומת זאת, דורש שתספק אירוח משלך, תתקין את המג'נטו, תעשה הגדרות שונות לצריכך. התקנה של מגנ'טו דורשת כישורי תכנות ורמת ידע בינונית ואף גבוהה של פיתוח באינטרנט.

 

מעבר להבדל המהותי הזה, נעבור לסקירת המאפיינים:

 

חנות מקוונת בסיסית:  Shopify וMagento מציעים את כל הפונקציות הבסיסיות של חנות אונליין. ניתן לומר כי Shopify קל יותר באופן משמעותי להתקנה ולשימוש, בהשוואה לMagento.

 

ניהול מלאי: Magento מציעה מספר כמעט בלתי מוגבל של פריטים. כל תוכניות Shopify מאפשרות מספר בלתי מוגבל של פריטים להוספה ולמכירה דרך החנות שלך. יש לציין כאן כי, כי בעוד Magento מאפשר מספר כמעט בלתי מוגבל של מוצרים, מהירות טעינת הקבצים והביצועים (של שרת שלך שהתקנת עליו מג'נטו) וכמו כן האתר שלך, עלול להתברר עם בעיות רציניות אם תוסיף מוצרים רבים מדי על חנות Magento - משהו שאתה לא צריך לדאוג עם Shopify, שכן הוא פתרון מנוהל באופן מלא (כלומר, השרתים הם של shopify וזה שקוף לבעל החנות כל נושא הIT).

 

חישוב דמי משלוח: שתי הפלטפורמות מאפשרות אפשרויות גמישות ורבות עוצמה לחישוב דמי משלוח שהוא אחד ההיבטים הבסיסיים וחיוניים ביותר של מכירת מוצרים פיזיים באמצעות חנות מסחר אלקטרוני.

 

קופונים וקודי הנחה: גם כאן, שתי הפלטפומולת מציעות מגוון רחב של סוגי קופוני הנחה.

 

אפשרויות תשלום: shopify ומגנ'טו תומכים בסליקה בpaypal או באפשרות לפתוח webview לסליקה ישראלית אחרת.

 

טמפלייטים ותבניות: Shopify וMagento מציעים אוסף גדול של טמפלייטים להתקנה כדי לתת החנות המקוונת שלך מראה ותחושה אחר, כלומר כדי להתאים את המוצרים ואת הוויב הכללי של המותג שלך. בעוד שמספר הטמפלייטים החינמים המסופקים על ידי Shopify הוא קטן יותר באופן משמעותי מזה של Magento. במידה ותחפשו טמפלייטים להורדה בעברית - חפשו אצלנו באתר!.

 

הטמפלייטים של shopify שהם לא חינמים יתחילו מ80$, בעוד שהטמפלייטים של מגנ'טו יעלו החל מ1$. שימו לב, רכישת טמפלייט זה תשלום חד פעמי, ולכן שווה להשקיע כמה מאות בודדות של דולר כדי שהאתר שלך יהיה מדהים.

 

בעולם של היום, חייבים שהאתר שלך יהיה רספונסיבי (הכוונה שהוא מתאים את עצמו בהתאם למכשיר שממנו הגולש צופה בו - כלומר, תמיכה מדהימה במוביל ובאייפד. וכמובן תמיכה בכל סוגי המסכים).

 

יישומים ורחבות: כמו שיש לאייפון חנות אפליצקיות, ככה יש חנות אפליקציות בתחום של הe-commerce. לshopify ולMagento יש חנויות אפליקציות בהן מפתחים מעלים אפליקציות צד שלישי שאתם בקלות יכולים להתקין ולהרחיב את הפיצ'רים אצלכם באתר. החנות האפליקציות של מג'נטו הרבה יותר רחבה, אבל נראה שהיום החנות של שופפי תופסת יותר ויותר תאוצה.

 

יכולות רב-לשונית:  שופפי לא מציע פתרון של תמיכה בשפות שונות, כלומר, כן אפשרי לבנות אתר בעברית, אבל טמפלייטים מוכנים בעברית לא קיימים. אנחנו מוכרים כאן באתר טמפליטים לשופפי שאנחנו תרגמנו עבורכם לעברית. כמו כן, ניתן לשכור את שירותיו של תוכניתן שופפי אשר ישמח לעשות עבורכם את העבודה. מג'נטו שוב ביתרון כאן, עם כיוון שיש טמפלייטים שמראש מוכנים בשפות שונות, אך לא בהרכח נפות בעברית.

 

יכולות SEO: שתי הפלטפורמות מציעות יכולות SEO נרחבות ומצטיינות כדי לעזור לך להגביר את התנועה האורגנית לחנות שלך דרך מנועי חיפוש.

 

יכולות התאמה אישית: לכל עסק יש דרישות שהוא צריך מהאתר שמיוחדות לו. אולי בשלב ראשוני יתכן ולא יהיו לך דרישות כאלה, אבל עם הזמן, וכלל שהעסק שלך יגדל, יהיה לך צורך לעשות שינויים. שתי הפלטפורמות מציעות יכולות התאמות אישיות חזקות, באמצעות ממשק מתקדם המאפשר לך לערוך את הקוד / CSS HTML ישירות ולתת לך שליטה מלאה על העיצוב והמראה-והתחושה-של החנות שלך. עם זאת, כאמור לעיל, ציונים טובים יותר לShopify על ידי מתן ממשק שאינו קוד המאפשר לשנות את התכונות הבסיסיות של החנות שלך כגון גופנים, צבעים וכו' באופן קל ופשוט.

 

בלוגים: הפיצ'ר של בלוג בתוך האתר זמין בShopify  באופן בסיסי, בעוד שבMagento  יהיה לך בלוג באתר באמצעות Plug-in (ללא תשלום).

 

קלות שימוש: כפי שהוזכר קודם לכן בסקירה זו, Shopify וMagento הקהילה הן שני פלטפורמות בניית חנות מסחר אלקטרוני החזקות למדי והשולטות היום בשוק העסקים הקטנים-בינונים-גדולים. בארץ ישנם אתרים מאוד גדולים מבוססים shopify (לדוגמא www.1item.co.il, http://www.sohocenter.co.il/ ועוד רבים, לרשימה המלאה, ראה פוסט נפרד) ואתרי מג'נטו (www.castro.com, www.adikastyle.coM ועוד).

 

עם זאת, יש לציין כי Shopify מאפשר גם למשתמשים מתחילים, התקנת חנות יחסית בקלות, בזמן שהתקנת אתר Magento הינה משימה הרבה יותר מורכבת.

 

כמו כן, מאז Magento הוא לא פתרון מתארח (בעבר היה להם ניסיון לעשות את השירות כSAAS), הקמת החנות שלך במגנ'טו היא תהליך שמשתמשי קצה טיפוסיים לא ימצאו קלים או נוחים לעשות בעצמם.

 

עלויות:

מבחינת עלויות חודשיות העלויות יהיו יחסית דומות. אם אתה אתר קטן, אז תשלם כ29 דולר לshopify על שימוש חודשי, וכמה עשרות בודדות של דולרים על איכסון במידה ובחרת במגנ'טו.

ההפרש הגדול בעלויות בין shopify ומגנ'טו יהיה בהקמה. הקמת אתר מגנ'טו תעלה לרוב כמה עשרות לא בודדות של אלפי שקלים, בעוד שהקמת אתר שופפי מותאם אישית לדרישותך תהיה סביב העשרת אלפים ש"ח (כמובן שבשתי הפלטפורות יהיה הבדל במחיר בהתאם לדרישותך).

 

כדי להתחיל לעבוד עם ניסיון ללא תשלום של Shopify, לחץ כאן.

 

להוריד Magento מהדורת הקהילה, לחץ כאן.

פוסטים קודמים

 • פתרונות סריקת ברקודים Keyence SR-2000

  Jan 18 2021

  למי מאיתנו שכבר עובדים בנפחים גדולים של עסקאות, יש צורך לעשות את האריזה והכנת ההזמנות באופן יעיל ביותר. שילוב של ברקודים בכל שלב באריזה ו...

 • המדריך המלא להקמת חנות בShopify

  Jun 02 2017

  רוצים לבנות חנות בShopify ולא יודעים איך להתחיל? מוגש כאן לפניכן המדריך המלא להקמת חנות בshopify הכולל סרטונים ומחולק לשלבים שצריך, החל מ...

 • אפליקציית Drop Shipping בShopify

  May 29 2017

  החלום הרטוב של כל מי שמוכר אונליין הוא דרופ שיפינג! הרבה זמן שאלתם אותנו אם יש אפליקציה קיימת של Drop Shipping מאלי אקספרס, ולצערנו המון...

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו במייל

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עידכונים חמים למייל